Palo 39 pogodaka, Venera slavila u Pribislavcu

Kompletirano je 16. kolo 1. Međimurske nogometne lige.

Vodeći je i dalje BSK, a prvi pratitelj i dalje im je Nedelišće s tri boda manje. Na samom dnu ljestvice nalaze se Croatia i Sloga (Č) sa četiri boda.

Međimurec – Graničar (K) 3:1

Prošlosezonski četvrtoligaš i osvajač 1. Međimurske nogometne lige snage su odmjerili u 16. kolu. Prvi dio bio je blizu da završi bez pogodaka, ali onda je u 45. minuti mrežu Bureka pogodio Matija Kuhar. U 48. minuti na semaforu je stajalo 2:0, a za drugi pogodak Međimurca pobrinuo se Patrik Kirić. Gol nade za Graničar zabio je Danijel Brčić u 59. minuti. Pred kraj susreta domaćin je preko Darka Vabeca realizirao kazneni udarac za konačnih 3:1.

Dubravčan – BSK 0:3

Ni Dubravčan nije pronašao rješenje kako zaustaviti BSK. U još jednoj pobjedi lidera lige zabijali su Petar Šarić, Saša Hojski i Edi Lacković.

Bratstvo (J) – Trnava 7:2

Jurovčani su upisali uvjerljivu pobjedu, iako je Trnava povela u 11. minuti pogotkom Dine Špoljara. Već do poluvremena domaći preokreću rezultat pogocima Borisa Vurušića, Marka Sakača i Karla Jambrovića. Domaći u prvih 20 minuta drugog dijela nastavljaju puniti mrežu gostiju, a u strijelce su se ponovno upisali Vurušić, Sakač a šesti pogodak bio je djelo Kristijana Padarića iz kaznenog udarca. U 82. Tomislav Markušić smanjuje rezultat na 6:2, dok dvije minute kasnije Dominik Kirec postavlja konačnih 7:2.

Nedelišće – Jedinstvo (GM) 5:0

Prva međusobna utakmica Nedelišća i Jedinstva u ligaškim natjecanjima ostat će u ljepšem sjećanju domaćoj momčadi koja je ostvarila uvjerljivu pobjedu u 16. kolu Prve MNL. Četiri različita strijelca dala su doprinos u pobjedi, a Jedinstvo je načeto sredinom prvog poluvremena. U 23. minuti vratar Jedinstva nije uspio doći do lopte, a situaciju je iskoristio Vedran Kršlak i pospremio loptu u mrežu za vodstvo 1:0. Nakon asistencije Kršlaku strijelac za povećanje prednosti bio je Boris Kosir, u 44. minuti postiže pogodak za 2:0. U nastavku utakmice na pogodak se opet čekalo do polovice poluvremena nakon čega je pobjeda postala uvjerljiva. Asistent Kosiru bio je David Jurak koji u 68. minuti zabija za 3:0, a ovaj krug strijelaca i asistenata zaokružio je Kršlak koji je poslao loptu Juraku za treći pogodak. U završnici susreta se s dvije asistencije istaknuo Filip Bacinger, iako je na terenu proveo samo deset minuta. Njegov ubačaj iz kornera u pogodak pretvara Saša Treska za 4:0, a u 89. minuti asistira Juraku za 5:0.

Omladinac (NSR) – Sloga (Š) 1:0

Domaći su upisali zasluženu pobjedu. Bili su bolji kroz svih 90 minuta, a pogodak odluke pao je u 43. minuti preko Mihaela Jurinca.

Podturen – Sloga (Č) 5:0

U zadnjoj utakmici na domaćem terenu ove godine Podturen je bio uvjerljiv protiv čakovečke Sloge te je došao do treće pobjede u nizu. Golove su zabili Matija Petak, Jurica Golubić, Kristijan Božić i Luka Posavec uz jedan autogol gostiju.

Centrometal – Croatia 5:1

Pobjednik je bio poznat već nakon 6 minuta igre. Domaći su u tom periodu postigli čak tri pogotka. Prvo je Leon Novak u 1. i 2. minuti tresao mrežu Bajkovca, da bi potom Tomislav Dombaj u 6. zabio za 3:0. Do kraja prvog dijela domaći preko Leon Meglića i Vladimira Meseca postižu pogotke za 5:0. U drugom dijelu pao je samo jedan pogodak, a domaću mrežu zatresao je Miroslav Šafarić.

Dinamo (P) – Bratstvo (SV) 2:1

U čvrstoj utakmici domaći su postigli gol više za važna tri boda. Mihael Jančec zabio je za 1:0, a na 2:0 povisio je Martin Dodlek. U 74. minuti Josip Hlapčić smanjio je domaće vodstvo. Na samom susretu prema riječima delegata bile su tri sporne situacije u kojima su momčadi tražila kaznene udarce, ali sudac Dumančić ni u jednom navratu nije pokazao na bijelu točku.

Polet (P) – Venera PMP 1:2

Mlada momčad Venere upisala je petu prvenstvenu pobjedu protiv nešto iskusnijeg suparnika. U 5. minuti Leo Kerman zabio je za 0:1, dok u 55. Sven Šenji zabija za 0:2. U 80. minuti pogodak nade za domaće zabio je Petar Mavrek. Do kraja susreta mreže se više nisu tresle.

Parovi posljednjeg kola: Venera – Omladinac (NSR), Trnava – Polet (P), Nedelišće – Bratstvo (J), BSK – Jedinstvo (GM), Bratstvo (SV) – Dubravčan, Croatia – Dinamo (P), Graničar (K) – Centrometal, Sloga (Č) – Međimurec, Sloga (Š) – Podturen.