Image

Održano prvenstvo Međimurja za mlade šahiste

U subotu je u Strahonincu, u organizaciji Međimurskog šahovskog saveza i ŠK Strahoninec, završeno Juniorsko i Kadetsko prvenstvo Međimurske županije koje je okupilo 40 mladih šahista Međimurja.

Juniorski turnir osvojio je Fran Krsto Pilić (ŠK Strahoninec), drugo mjesto zauzeo je Mihael Hergotić (ŠK Stridon, Štrigova), a treće Luka Dakić (ŠK Stridon).

Kadetsko prvenstvo do 16 godina osvojio je Bartol Perko (ŠK Stridon, Štrigova), drugoplasirani bio je Ivor Colev (ŠK Stridon, Štrigova) koji je bio ujedno i najuspješniji šahist u kategoriji dječaka do 14 godina, a trećeplasirani Dominik Vidović (ŠK Sloboda, Mihovljan). Najuspješnija šahistica bila je Vita Čavničar (ŠK Stridon, Štrigova).

Kadetsko prvenstvo do 12 godina, sa stopostotnim učinkom, osvojio je Fran Sarač (ŠK Stridon, Štrigova) koji je bio ujedno i najuspješniji šahist u kategoriji dječaka do 11 godina, drugo mjesto Grga Brnadić, a treće Rafael Bednjač (ŠK Sveta Marija i Donji Mihaljevec).

Najuspješnija šahistica bila je Lucija Heric (ŠK Stridon, Štrigova).