Image

Nedelišćanke došle do nove pobjede

Odbojkašicama Nedelišća treću utakmicu zaredom pobijedile su rezultatom 3:2.

Nedelišćanke su mnogo bolje ušla u utakmicu i povele 6:1. U drugoj polovici seta imale su i 15:8. Mlade Karlovčanke su u završnici seta došle na svega poen zaostatka. No Međimurke su dosta sigurno sa 25:21 došle do prvog seta. Bilo je ovo dobro izdanje igračica Nedelišća u svim segmentima igre. Nastavile su tako i u drugom setu i povele 7:2. Do kraja seta uspješno su obranile tu prednost i sa 25:18 došle do 2:0. Treći set prilično izjednačeno do sredine seta.

Nakon toga mlade Karlovčanke bile su bolje, povele i to održavale do 25:21. U četvrtom setu početnu prednost gošći Nedelišćanke su stigle i vodile 12:10. No prema kraju seta raspao se prijem domaćih igračica i Karlovčanke sa 25:20 dolaze do poravnanja. Peti set bio je iznimno uzbudljiv. Ekipe su se stalno izmjenjivale u vodstvu. Imale su gošće 11:10, zatim Nedelišćanke 13:11. Do prve meč lopte stigle su domaće igračice ali su loše odigrale naredna dva poena. Nakon toga Kelteks je imao čak šest meč lopti. Ali domaće se nisu predavale, sve su to spasile i došle do nove meč lopte. Na servis Treske osvojile su zadnji poen i sa 22:20 došle do pobjede.

Ovom pobjedom Nedelišće Elting pobjegao je u sredinu tablice daleko od zone ispadanje. Sada su sa skorom 7-9 na osmom mjestu na tablici. Desetoj ekipi u ligi bježe čak tri pobjede uz mnogo bolji set količnik. U slijedećem kolu gostuju u Ivancu i mogu odigrati znatno rasterećenije.

Nedelišće: Herman, Mandir, Cmrečnjak, Sanda, Ana i Iva Novak, Baksa, Žižek, Treska, Hajdinjak, Barlović, Vidović, Novaković, Varga (trener Kirić)