Međimurcima dvije medalje na Prvenstvu Hrvatske

U nedjelju 12. rujna Čakovcu u dvorani II.OŠ Čakovec u odličnoj organizaciji kluba BK”Međimurje” Čakovec održano je 30. Seniorsko  Prvenstvo Hrvatske 2021.

Na SPH 2021 nastupilo je 40 najbolja igrača i   igračica iz 7 klubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila  seniorska ekipa našeg Kluba pod vodstvom glavnih trenera Danijela Zadravca i Emilije Talan.

Voditelj natjecanja bio je Filip Mikolaj, vrhovni sudac Ivanka Pokorni iz Zagreba, a sudac Goran Miletić iz Zagreba. SPH 2021 svečano je otvorio dopredsjedni BKMČ  gospodin Tomislav Grubić.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka  osvojio je Filip Špoljarec  (MZ) pobjedivši u finalu klupskog kolegu Josipa Uglešića sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: naš Borna Vadlja (MČ) i Luka Ban (MZ).

Rezultati naših igrača: Luka Grubić, Ivan Grubić, Luka Črep i Filip Bel ispali u 1/8 .

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje po prvi put osvojila je Jelena Buchberger (VG) pobjedivši u finalu Mateu Čiču (MZ)   sa 2:1. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić i Dora Drvodelić   ( MZ ).

Rezultati naših igračica: Karmela Vadlja i Emilija Talan  1/8.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka osvojili su par Luka Ban / Filip Špolarec ( MZ ) pobjedivši u finalu naš par Luka Grubić / Borna Vadlja sa 2:0 ( 21:13, 21 :13 ).Brončane medalje  osvojili su : Filip Antunović / Vito Buchberger ( VG ) i Dominik Doko / Filip Jagar ( VG ).

Rezultati ostalih naših parova: Luka Vlahek / Matija Hranilović i Filip Bel / Danijel Zadravec ¼ te Ivan Grubić / Luka Črep 1/8.

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile  su Katarina Galenić / Matea Čiča ( MZ  )  pobjedivši u finalu par Dora Drvodelić / Dora Dragčević    ( MZ/VG ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su: Inga Sadaić / Ira Martinuš (MZ ) i Luna Šaban / Iva Sulić ( MZ ).

Naš par Emilija Talan / Ela Trstenjak ispali u ¼.

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Luka Ban / Dora Drvodelić  ( MZ )  pobjedivši u finalu klubske kolege par Josip Uglešić / Inga Sadaić ( MZ ) sa 2:0. Brončane medalje osvojili su : Filip Jagar / Dora Dragčević ( VG ) i Borna Car / Matea Čiča ( MZ ).

Rezultati naših parova: Matija Hranilović / Emilija Talan ¼ i Borna Vadlja / Ela Trstenjak  1/8.

Medalje i pehare na ceremoniji proglašenja SPH 2021 uručio je dopredsjednik BKMČ Tomislav Grubić.

Čestitke našem Borni na prvoj pojedinačnoj seniorskoj medalji u povijesti Kluba na SPH te isto Borni i Luki na prvoj srebrnoj i prvom finalu u povijesti Kluba na SPH. Osvajanjem srebrne medalje u paru Borna Vadlja i Luka Grubić ponovno su  stekli IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima HOO.

Sa 2 osvojene  medalje (srebro i bronca )  naš Klub je na 3. mjestu po broju medalja odmah iza BK”Medvedgrad 1998” i BK” V.Gorica “.

Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak  kontinuiranog  osvajanja medalja na SPH  te čestitke  i trenerima i upravi kluba.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji SPH 2021