Image

Bez pobjednika, ali Nedelišću prednost pred uzvrat

Nogometaši Poleta i Nedelišća odigrali su prvi susret polufinala kupa pred otprilike 400 gledatelja.

Polet – Nedelišće 1:1 (0:0)

Mirno je bilo u Svetom Martinu na Muri sve do 29. minute.

U 29. minuti najzanimljivija situacija u prvom dijelu. Domaćini su postigli pogodak, proslavili ga, a onda šok. Sudac Kolarić je u konzultaciji sa pomoćnikom poništio pogodak zbog zaleđa, što je izazvalo burne reakcije kod domaćih. U 33. minuti Nedelišće preko Jelovečkog ima najbolju priliku, ali Jambres je ukrotio prizemni udarac. Probudio se Polet u završnici prvog dijela, pritisnuo, a najbolju priliku imao je Patafta, međutim pucao je pokraj gola.

Drugo poluvrijeme bilo je puno aktivnije. Započelo je udarcem Mezge u Kanižaja. U 51. minuti domaćini preko Benka tresu gredu. Pet minuta kasnije sjevnula je kontra gostiju. Jelovečki je pretrčao čuvara, dodao Treski S. koji je lagano poentirao za 0:1. U 63. minuti domaćin je blizu izjednačenja, ali Mesarićov udarac s glavom na gol liniji obranio je suigrač. Odmah potom, ponovno kontra gostiju, ali Marcelo je loše pucao.

Minutu kasnije Šarić je probio lijevu stranu, odigrao za Patafti koji petom daje loptu za Mezgu koji je zatim zatresao mrežu Nedelišća.

U 80. minuti zamalo preokret, ali dobar udarac Benka, sjajno je obranio Kanižaj.

Do kraja susreta bilo je još pokušaja, ali rezultat je ostao 1:1.

Polet: Jambres, Perčić, Mesarić, Fotak, Štefanec, Žganec, Benko, Barat, Jurinić, Mezga, Patafta (Horvat, Muršić, Tuksar, Novinščak, Šarić, Lajtman, Bistrović)

Nedelišće: Kanižaj, Vibovec J., Vibovec F., Pekčec, Hladnik, Jelovečki, Treska I., Treska S., Mavriček, Marcelo, Lončar (Sakač, Stocco, Bacinger, Bujanić, Kralj, Senčar, Vlah)

Uzvrat je na rasporedu 15. svibnja u Nedelišću, a gosti na svoj teren odlaze s prednosti gola u gostima.

Prvi finalist kupa je Međimurec koji je nakon 9:1 u prvom susretu, slavio i u Svetoj Mariji s 2:1.