2. HNL: Međimurje poraženo na domaćem travnjaku

U susretu 21. kola na čakovečkom stadionu snage su odmjerili Međimurje i Orijent 1919, a susret je započeo minutom šutnje za legendu Zlatka Cicu Kranjčara koji nas je napustio 1. ožujka.

Međimurje – Orijent 1919 1:3

Kovačević je za današnji susret odabrao “domaće” dečke u kojem je bilo čak osam međimurskih nogometaša.

Nogometaši Međimurja od prve su minute krenuli po tri boda koja nisu vidjeli još od 30. listopada kada su na domaćem terenu pobijedili Opatiju 3:0.

Nažalost, na samom terenu u prvom poluvremenu igrao je samo Orijent. Gosti su zaprijetili u šest navrata, a postigli su tri pogotka. U 18. minuti Gerc pogađa za 0:1. Zatim gosti tri puta opasno prijete, ali Jesenović je bio siguran. U 43. minuti Mulac povećava vodstvo na 0:2, da bi minutu kasnije Črnko na ubačaj Fučeka poentirao za visokih 0:3. Domaći su prvi udarac prema golu uputili tek u 41. minuti.

Međimurje puno bolje otvara drugi dio: Prvo je Čovo pucao preko gola, da bi potom Glavina glavom pogodio vratnicu. Naplata za bolji ulazak stiže u 57. minuti kada Marcijuš probija desnu stranu, prizemnom loptom pronalazi Igreca, a međimurski napadač mirno poentira za 1:3.

U nastavku susreta Međimurje je bilo to koje je stvaralo prilike, ali mreža na SRC-u Mladost više se nije tresla. U sudačkoj nadoknadi izravni crveni karton zbog prigovora zaradio je Zanjko. Vrijedi spomenuti kako je prve seniorske minute upisao 17 – godišnji Petar Ratajec.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Međimurje je još uvijek bez pobjede u nastavku prvenstva, a u sljedećem kolu gostuju kod lidera Hrvatskog Dragovoljca.

Međimurje: Jesenović, Hranilović, Glavina, Zanjko, Jakupak, Hlišć (od 46. Čovo), Radošević (od 46. Mihaljević), Kuzminski (od 46. Palić), Igrec, Marcijuš, Hasanović (od 93. Ratajec).